Aktuality

31. 8. 2021

Dovolená

Upozorňujeme, že od 6. 9. do 17. 9. bude v knihovně a KC ZAVŘENO z důvodu dovolené. Budeme se na Vás opět těšit od 20. 9. V době dovolené je možné poptat knihy e-mailem nebo si telefonicky sjednat individuální návštěvu.  


30. 8. 2021

Konec letní provozní doby

S ukončením prázdnin končí také letní provozní doba a od 1. 9. se vracíme k běžné otevírací době, tj. PO, ÚT, ST, ČT 14:30 - 17:30 a v PÁ 8:00 - 11:30.20. 7. 2021

Dovolená

Upozorňujeme, že od 29. 7. do 6. 8. bude v knihovně a KC ZAVŘENO z důvodu dovolené. Budeme se na Vás opět těšit od 9. 8.  V době dovolené je případně možné si pro výměnu knih telefonicky sjednat individuální návštěvu. 


28. 6. 2021

Upozorňujeme na letní provozní dobu od 1. 7.

Odkaz zde: Provozní doba


22. 6. 2021

Vyhlášení vítězů dětské čtenářské soutěže

10. června byl ukončen letošní ročník dětské soutěže "Nejpilnější čtenář" a 21. června byli vítězové odměněni. Z 25 přihlášených splnili letos podmínky všichni z nich. Na první tři z každé kategorie čekaly diplomy, věcné ceny a na ty nejvíce pilné včeličky perníková pochoutka - včelí úl. Na všechny zbývající účastníky čeká v knihovně pamětní list a  malá perníková mňamka. Zastavte se! Fotografie z vyhlášení nejlepších najdete již brzy ve fotogalerii knihovny.

Vítězům blahopřejeme:

Kategorie mladších

1. Natalie Vantomme

2. Lada Kričfalušiová

3. Adam Stránský

Kategorie starších

Marie Cichovská

Kateřina Horáková

3. Kryštof Kazimour 

11. 6. 2021

Upozornění na omezení provozní doby

V pondělí 14. 6. a 21. 6. bude otevřeno až od 15 hodin. Děkujeme za pochopení!


2. 6. 2021

Blíží se ukončení soutěže

Všechny malé čtenáře zapojené do dětské čtenářské soutěže upozorňujeme, že poslední den pro započtení knih do soutěže, tedy vrácení přečtených je 10. 6.  


24. 5. 2021 - aktualizace 27. 5 2021

Pohádková cesta Tehovem

Vydejte se na procházky za audiopohádkou Vnučka čaroděje Dobromíra. Všechny podrobnosti včetně podkladů ke stažení zde: Pohádková cesta Tehovem

20.4.2021

Upozornění na změnu provozní doby

Ve středu 28. 4. bude v knihovně zavřeno. Děkujeme za pochopení


12. 4. 2021

Máme opět otevřeno!

Na základě vládních nařízení nás můžete od pondělí 12. 4. opět navštívit uvnitř knihovny a vybrat si četbu z regálů sami. Prozatím smí být obnovena pouze knihovní činnost, tedy vracení a půjčování knih. Ostatní služby knihovny a KC (posezení u kávy nebo čaje, kreativní tvoření, dětský koutek) zatím nejsou povoleny.

Znovuotevření je opět provázeno určitými opatřeními:

- do prostoru knihovny bude vždy v danou chvíli vpuštěn pouze jeden čtenář nebo jedna rodina,

- vstup bude možný pouze s nasazeným respirátorem,

- při vstupu bude každý ošetřen na rukou dezinfekčním prostředkem, případně ho může každý použít i při odchodu,

- vrácené knihy budou knihovnicí převzaty za dodržení hyg. opatření a stejně jako dosud, uloženy do několikadenní karantény, aby mohly být v budoucnu opět bezpečně zařazeny do fondu.

Pokud nejste nemocní či v karanténě, těšíme se na Vaši návštěvu v provozní době:                 

Pondělí, úterý, středa a čtvrtek 14 - 17:30 hod.

Pátek 9 - 12 hod.

(V ojedinělých případech může být provozní doba upravena, sledujte proto tyto Aktuality nebo vývěsku knihovny)


1. 4. 2021

Jarní přání

Přejeme svým čtenářům a ostatním uživatelům krásné prožití Velikonoc, především ve zdraví a pohodě!

Jsme rádi, že řada z Vás využívá "výdejového okénka" a pro svou oblíbenou četbu chodí i nadále.
Výdej předem objednaných knih a jejich vracení je jednoduché, bližší informace v příspěvku níže - Výdejové okénko zůstává.

Opět se na Vás obracíme s žádostí o navrácení Vámi zapůjčených knih, které jsou u některých z Vás již opravdu dlouho a čekají na ně další čtenáři! Mnohým z Vás již také propadl roční čtenářský poplatek 25,- (děti, mládež a senioři), 50,- (dospělí), prosím, počítejte tedy při vracení knih s jeho úhradou.

Při příležitosti Velikonoc můžete nyní také ve výloze knihovny shlédnout výtvarná díla dětí z tehovských mateřských školek.


29. 3. 2021


Nové knihy z VF Říčany


Přivezli jsme nové knihy z Říčan - dětské, historické, romány i krimi. Opět jsme také rozšířili nabídku povinné školní četby a stále ji ještě doplňovat budeme. Neváhejte tedy zavolat, zda Vámi žádaný titul či spisovatele momentálně máme.


25. 3. 2021

Předání cen výhercům loňské čtenářské soutěže

Konečně se nám nyní podařilo za přísných hyg. podmínek předat ceny výhercům loňské dětské čtenářské soutěže. Knihy z perníku i další věcné ceny již tedy našly své majitele. Ještě zde ale čekají na vyzvednutí pozornosti pro všechny ostatní účastníky. Ozvěte se, zastavte se!
Připomínáme, že do 10. června probíhá druhý ročník této soutěže, ještě je čas se zapojit!
Fotografie s výherci naleznete již brzy ve fotogalerii.


1. 3. 2021

Výdejové okénko zůstává 

Vážení čtenáři,

od 1. března i nadále zůstává možnost výdeje předem objednaných knih a jejich vracení přes tzv. výdejové okénko.

V případě zájmu nás proto kontaktujte na tel.: 728 277 355, domluvíme spolu podrobnosti výběru i dobu předání. Jelikož Vám chceme vyjít co nejvíce vstříc je tato doba vždy domlouvána individuálně, dle Vašich možností. Oboustranné předání knih proběhne za dodržení platných hygienických nařízení! Pro seniory stále platí nabídka roznáškové služby.

Žádáme též o postupné vracení Vámi zapůjčených knih, některé z nich jsou u Vás již opravdu dlouho a čekají na ně další čtenáři!

Opět jsme rozšířili nabídku povinné školní četby a stále ji ještě doplňovat budeme dle seznamů předepsané povinné četby světové i české literatury pro maturitní zkoušky. Neváhejte tedy zavolat, zda Vámi žádanou knihu momentálně máme.

Čtenáře, kteří mají Covid-19 nebo jsou v karanténě, prosíme, ať vyčkají, až budou zdrávi či jejich karanténa skončí. Děkujeme za pochopení!15.2.2021

Výdejové okénko

Vážení čtenáři,

od pondělí 15. 2. platí možnost výdeje předem objednaných knih a jejich vracení přes tzv. výdejové okénko.

V případě zájmu nás proto kontaktujte na tel.: 728 277 355, domluvíme spolu podrobnosti výběru i dobu předání. Jelikož Vám chceme vyjít co nejvíce vstříc je tato doba vždy domlouvána individuálně, dle Vašich možností. Oboustranné předání knih proběhne za dodržení platných hygienických nařízení! Pro seniory stále platí nabídka roznáškové služby. 

Žádáme též o postupné vracení Vámi zapůjčených knih, některé z nich jsou u Vás již opravdu dlouho a čekají na ně další čtenáři! 

Opět jsme rozšířili nabídku povinné školní četby a stále ji ještě doplňovat budeme dle seznamů předepsané povinné četby světové i české literatury pro maturitní zkoušky. Neváhejte tedy zavolat, zda Vámi žádanou knihu momentálně máme. 

Čtenáře, kteří mají Covid-19 nebo jsou v karanténě, prosíme, ať vyčkají, až budou zdrávi či jejich karanténa skončí. Děkujeme za pochopení!


27. 12. 2020 - upraveno 

Opět pouze bezkontaktní předání /roznášková služba

Usnesením vlády z 23. prosince se opět zakazují knihovní výdejová okénka.

Od 28. 12. je možné provádět výdej výpůjček a jejich vracení pouze bezkontaktně. Roznášková služba pro seniory je i nadále v platnosti.

V případě zájmu nás proto kontaktujte na tel.: 728 277 355, domluvíme spolu, o jaké knihy máte zájem a podrobnosti předání. To proběhne za dodržení platných nařízení!

Čtenáře, kteří mají Covid-19 nebo jsou v karanténě, prosíme, ať vyčkají, až budou zdrávi či jejich karanténa skončí. Děkujeme za pochopení!


24. 12. 2020


17. 12. 2020 

Výdejové okénko se vrací

Vážení čtenáři,

od pátku 18. 12. je knihovna z důvodu vládního nařízení opět UZAVŘENA.

Vrací se pouze možnost výdeje předem objednaných knih a jejich vracení přes tzv. výdejové okénko.

V případě zájmu nás proto kontaktujte na tel.: 728 277 355, domluvíme spolu podrobnosti výběru i dobu předání. To proběhne za dodržení platných hygienických nařízení! Pro seniory stále platí nabídka roznáškové služby.

Čtenáře, kteří mají Covid-19 nebo jsou v karanténě, prosíme, ať vyčkají, až budou zdrávi či jejich karanténa skončí. Děkujeme za pochopení!

Situace se stále rychle mění, proto sledujte tyto stránky nebo knihovní vývěsku, kde najdete vždy aktuální informace o provozu.


2. 12. 2020 

Od čtvrtka 3. 12. máme opět otevřeno!

Milí čtenáři,

od čtvrtka 3. 12. nás můžete opět navštívit.  Prozatím je obnovena pouze knihovní činnost, tedy vracení a půjčování knih. Ostatní služby knihovny a KC (posezení u kávy nebo čaje, kreativní tvoření, dětský koutek) zatím není možné z důvodu hyg. opatření využívat. Tehovský kalendář 2021 i všechny upomínkové předměty s logem obce je zde možné opět zakoupit.

Výpůjční doba Vámi zapůjčených titulů byla během povinného zavření knihovny automaticky prodloužena do 2. 12.! Na některé z nich čekají již další čtenáři, proto prosíme o jejich brzké vrácení. 

Znovuotevření je opět provázeno určitými opatřeními: 

- do prostoru knihovny bude vždy v danou chvíli vpuštěn pouze jeden čtenář nebo jedna rodina,

- vstup bude možný pouze se zakrytými ústy a nosem rouškou apod.,

- při vstupu bude každý ošetřen na rukou dezinfekčním prostředkem, případně ho může každý použít i při odchodu,

- vrácené knihy budou knihovnicí převzaty za dodržení hyg. opatření a uloženy do několikadenní karantény, aby mohly být v budoucnu opět bezpečně zařazeny do fondu.


Těšíme se na Vás v běžné provozní době:

Pondělí, úterý, středa a čtvrtek 14 - 17:30 hod.

Pátek 9 - 12 hod. (z provozních důvodů posouváme otevírací dobu až na devátou!!!!)


23. 11. 2020 

Vyšel nový tehovský kalendář

Obec Tehov vydává nový stolní kalendář Tehovská ohlédnutí 2021 s historickými a současnými fotografiemi z naší obce. Cena je jako obvykle 95,- Kč a zakoupit ho můžete na pokladně úřadu nebo zde přes výdejové okénko.


23. 11. 2020 

Výdejové okénko

Do knihovny sice stále nemá veřejnost přístup, ale nyní ve fázi rozvolňování máme od 23. 11. nově možnost výdeje předem objednaných knih a jejich vracení přes tzv. výdejové okénko. V případě zájmu nás proto kontaktujte na tel.: 728 277 355, domluvíme spolu podrobnosti výběru i dobu předání. To proběhne za dodržení platných hygienických nařízení! Do znovuotevření knihovny také stále platí nabídka roznáškové služby, kterou jsme nyní rozšířili pro všechny naše čtenáře. Pro seniory je tato služba trvalá. 

Čtenáře, kteří mají Covid-19 nebo jsou v karanténě, prosíme, ať vyčkají, až budou zdrávi či jejich karanténa skončí. Děkujeme za pochopení!

Situace se stále rychle mění, proto sledujte tyto webové stránky knihovny nebo knihovní vývěsku, kde najdete vždy aktuální informace o provozu!


9. 11. 2020

Roznášková služba

Vážení čtenáři,  

z důvodu vládního nařízení nemáme možnost v knihovně otevření výdejního okénka.

Ale jelikož bychom Vám a Vašim dětem v této nelehké době rádi vyšli vstříc alespoň nějakou možností dodání čerstvé četby, rozšiřujeme proto nyní PRO VŠECHNY naše čtenáře ROZNÁŠKOVOU SLUŽBU, kterou máme jinak trvale pro seniory. Tato služba je zdarma a bude platná do znovuotevření knihovny.

V případě zájmu nás proto kontaktujte na tel.: 728 277 355, domluvíme spolu, o jaké knihy máte zájem a podrobnosti předání. To proběhne za dodržení platných hygienických nařízení!

Čtenáře, kteří mají Covid-19 nebo jsou v karanténě, prosíme, ať vyčkají, až budou zdrávi či jejich karanténa skončí. Děkujeme za pochopení!


Aktualizováno 23. 10. 2020

21. 10. 2020 

Knihovna je od 22. října uzavřena!

Na základě vládního usnesení ze dne 21. 10. 2020 je Obecní knihovna Tehov od čtvrtka 22. října až DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA! Všechny vaše současné výpůjčky budou automaticky prodlouženy až do znovuotevření. Děkujeme za pochopení.

Aktuální informace sledujte zde v AKTUALITÁCH a též na vývěsce knihovny.


14. 10. 2020

I nadále půjčujeme

Dle USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 12. října 2020 můžeme mít i nadále otevřeno. V provozu zůstávají základní služby knihovny (půjčování a vracení knih atd.). Služby KC (tvoření pro děti, hrací koutek, posezení u kávy nebo čaje) se až do odvolání pozastavují. Při vstupu do knihovny je povinné nošení roušek a dezinfekce rukou. Dodržujte rozestupy. Vrácené knihy putují na několik dní do karantény, než jsou znovu zařazeny do polic. Opět připomínáme, že i nadále trvá služba seniorům - roznos knih domů zdarma, neváhejte zavolat. Případně, pokud si přejete sami vybrat a máte strach ze setkání s jinými čtenáři, zavolejte a domluvíme pro Vás vždy individuální dobu jen pro Vaši samostatnou návštěvu. (Tel.: 323 607 062 nebo 728 277 355). Děkujeme za pochopení a dodržování hygienických opatření.


9. 10. 2020

Knihovna zůstává v provozu

Dle USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 8. října 2020 není prozatím provoz knihoven omezen, pouze nepořádáme akce. Při vstupu do knihovny je povinné nošení roušek a dezinfekce rukou. Dodržujte rozestupy. Vrácené knihy putují na několik dní do karantény, než jsou znovu zařazeny do polic. Nadále trvá služba seniorům - roznos knih domů zdarma, neváhejte zavolat. Případně, pokud si přejete sami vybrat a máte strach ze setkání s jinými čtenáři, zavolejte a domluvíme pro Vás vždy individuální dobu jen pro Vaši samostatnou návštěvu. (Tel.: 323 607 062 nebo 728 277 355). Děkujeme za pochopení a dodržování hygienických opatření.


5. 10. 2020

Upozornění - provozní doba

V pátek 9. října bude v knihovně a KC otevřeno pouze od 8:30 do 10 hodin.

Děkujeme za pochopení!


7. 9. 2020

Druhý ročník čtenářské soutěže


OBECNÍ KNIHOVNA TEHOV VYHLAŠUJE DRUHÝ ROČNÍK DĚTSKÉ ČTENÁŘSKÉ SOUTĚŽE

Díky koronaviru a jarnímu uzavření knihovny bylo ukončení loňské soutěže posunuto z června na konec září. Nyní vyhlašujme druhý ročník této čtenářské soutěže, který se v září bude překrývat s tím původním takto: Všechny knihy, které jsou vypůjčeny v období od počátku soutěže do 9. 9. 2020 a jsou či budou vráceny nejpozději do 30. 9. 2020, budou započítány do končící soutěže. Knihy vypůjčené od 10. září započítáme již do soutěže nové ;-).  O datu vyhlášení výsledků loňské soutěže a předání ocenění Vás budeme včas informovat.

Stavte se pro svůj nový Čtenářský pas kdykoliv v otevírací době knihovny! 


13. 8. 2020 - aktualizováno 31. 8. 2020

Upozornění

V době od pondělí 24. srpna do pátku 4. září bude v knihovně a KC ZAVŘENO z důvodu čerpání dovolené. Budeme se na Vás opět těšit od pondělí 7. září v běžné provozní době. 

Pozor - v pátek se nově posouvá Provozní doba o půl hodiny. 

Děkujeme za pochopení!


14. 7. 2020

Upozornění

Od pondělí 20. 7. do středy 22. 7. bude v knihovně a KC ZAVŘENO. 

Děkujeme za pochopení! 


7. 7. 2020

Plný provoz

Vážení čtenáři a uživatelé knihovny a KC, máme pro Vás dobrou zprávu :-). Provoz knihovny i KC již byl plně obnoven. Samozřejmě, abychom Vás i nadále chránili, tak stále zůstává povinná dezinfekce rukou každého příchozího a vrácené knihy putují do karantény, ale již u nás můžete opět posedět, dát si kávu nebo čaj. Za zvýšených hyg. opatření je obnoveno tvoření pro děti i dětský koutek.

Setkávání Tehováčku bude v knihovně obnoveno po prázdninách. Během prázdnin probíhá individuálně venku. Více na jejich FB profilu, jehož odkaz naleznete v záložce Tehováček.

29. 6. 2020

Upozornění

Ve čtvrtek 2. 7. bude ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení!


29. 6. 2020 

Letní provozní doba

Připomínáme, že od středy 1. 7. 2020 přechází knihovna a KC na letní provozní dobu. Více ZDE


1. 6. 2020 

Věděli jste, že JIŘIČKA OBECNÁ byla zvolena Ptákem roku 2020? 

Zastavte se u nás a dozvíte se mnoho zajímavých informací z jejich života. 


4. 5. 2020 

Máme otevřeno

V upravené provozní době a při dodržení přijatých hygienických opatření je již nyní možné vrátit a vypůjčit si knihy. Viz. níže.

Vážení a milí čtenáři a ostatní uživatelé tehovské knihovny a komunitního centra, abychom zajistili potřebná hygienická opatření, začneme svůj provoz obnovovat postupně!

Prozatím je obnovena pouze knihovní činnost, tedy vracení a půjčování knih. Výpůjční doba jednotlivých Vámi zapůjčených titulů byla během koronavirové přestávky automaticky prodloužena do 29. 5. 2020.

Na posezení při kávě, tvoření nebo setkávání Tehováčku si ještě nějakou chvíli počkáme.

Prosíme všechny o trpělivost a pochopení, snažíme se ochránit zdraví nás všech. Proto také i znovuotevření bude až do odvolání provázeno určitými opatřeními:

- do prostoru knihovny bude vždy v danou chvíli vpuštěn pouze jeden čtenář nebo jedna rodina,

- vstup bude možný pouze se zakrytými ústy a nosem rouškou apod.,

- při vstupu bude každý ošetřen na rukou dezinfekčním prostředkem, případně ho může každý použít i při odchodu,

- vrácené knihy budou knihovnicí převzaty za dodržení hyg. opatření a uloženy do několikadenní karantény, aby mohly být v budoucnu opět bezpečně zařazeny do fondu.

Těšíme se na Vás v upravené provozní době:

Pondělí, středa a čtvrtek 14 - 17:30 hod.

Pátek 8 - 11:30 hod.

V úterý bude zavřeno. Bude využito k roznosu knih seniorům a pro provozní práce. Nabídka výměny knih s donáškou zdarma našim čtenářům - seniorům zůstává i nadále v platnosti, v případě zájmu mě proto neváhejte kontaktovat na tel. 728277355.


4. 5. 2020

Čtenářská soutěž prodloužena

ČTENÁŘSKÁ SOUTĚŽ PRO DĚTI - 2. - 9. ROČNÍK ZŠ.  je z důvodu koronavirové  prodlevy prodloužena do 30. září - více v kalendáři akcí